Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Hrdina dětských pohádek Medvídek Pú

Všem českým divákům je Medvídek Pú znám po většinou z filmového pracování Walta Disneye. Tato společnost začala rozšiřovat svůj vliv hned v polovině devadesátých let. Ale samotná postavička obtloustlého medvídka, který má kolem sebe spoustu přátel, je mnohem starší. Medvídka znaly již generace našich babiček a čeští čtenáři byli téměř u jeho zrodu. Vždyť již v roce 1938 se poprvé Medvídek Pú dočkal českého vydání.

Medvídek Pú se stal téměř legendou. Baví děti již po několik generací. Ať se ve svém okolí zeptáte kohokoliv, tuto roztomilou postavičku zná opravdu každý. Všichni znají jeho nejoblíbenější jídlo, jeho přátele a dokonce by ho bez chyby i popsali.

Medvídek žije se svými přáteli ve Stokrcovém lese. Ano, s přáteli. Medvídek nežije sám. Se svými přáteli prožívá jedno dobrodružství za druhým. Jedním z jeho nejbližších přátel je malý chlapec se jménem Kryštůfek Robin. Chlapec i přes svůj nízký věk se dokáže velmi rozumně zachovat v nejrůznějších případech. Prožívají společně jedno dobrodružství za druhým a mezitím hledají Hnetubuda.

Úplně nejlepším kamarádem je trošku podivné Prasátko. Prasátko je velký strašpytel a hned se všeho bojí, i úplně obyčejných věcí. Další charakteristikou Prasátka je, že se velmi snadno dostane do všelijakých problémů, ze kterých ho musí dostávat samozřejmě jeho přátelé.

Patru doplňuje Ijáček. Ano jak hádáte správně, jedná se o oslíka, který je známý svou pomalostí, rozvážností a často až protivností. Ijáček je velkým milovníkem bodláčí. To také nejčastěji konzumuje. Jedná se o jeho prakticky jedinou potravu.

Naproti tomu nejpohyblivější postavou celé party kolem Medvídka Pú je Tygr. Je velmi odvážný, statečný a nebojí se pomoct kamarádům. Jeho kýchání je tak silné, že dokáže povalit lidi kolem něj. Touto postavičkou se celá parta uzavírá.

Medvídek Pú se stal velmi oblíbenou postavou dětí celého dvacátého století. Knížky s příběhy medvídka milujícího med a jeho partou se objevují na pultech všech knihkupectví již pěknou řádku let. Autorem a vlastně i otcem těchto zvířátek je Alan Alexander Milne, spisovatel z Velké Británie. První knížka byla vydána již v roce 1926, která nesla název Medvídek Pú. Další díl yl vydán hned o dva roky později s názvem Púovo zátiší.

Původně dva oddělené díly se po nějaké době začaly vydávat jako jedna knížka. V současné době se vydávají taky společně. Medvídka Pú si mohou přečíst děti téměř po celém světě. Doposud byl přeložen do více než čtyřiceti světových jazyků. Kromě knižní podoby se dočkal i svého filmového zpracování, které je neméně populární. Ročně vydělá Medvídek Pú a jeho parta kolem šesti milionů dolarů.

Zajímavostí jsou jména hlavních hrdinů. Autor své postavy pojmenoval podle jmen hraček, jak si je pojmenoval jeho syn. Původní Medvídek Pú žije stále v newyorském muzeu Donnell Library Centre, kde si ho mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout.            

Další články