Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Kocour Garfield

Asi neexistuje nikdo, kdo by dobře neznal milou kreslenou postavičku, která se jmenuje kocour Garfield. Poznávacím prvkem této kočky je jeho typicky zrzavá barva a neustálá chuť k jídlu. Kocour Garfield byl původně komiks, který vytvořil Jim Davisen a vychází již řadu let. První výtisk se mohl v obchodech objevit už 19. června 1978. Každý zná hlavní roli, kterou Garfield obsazuje, ovšem v další a neopomenutelné roli se objevuje trochu hloupý pes Odie a jejich společný páníček Jon Arbuckle. Kocour Garfield je beze sporu jedním z nejoblíbenějších komiksů na celém světě. Aktuálně se objevuje přibližně v 2570 novinách a o filmech nemluvě.

Jak již bylo řečeno, Garfield neskutečně miluje jídlo, tedy hlavně lasagne a spánek. Je to trochu kocour morous, což potvrzuje hlavně tím, že neustále napadá pošťáky, obtěžují psi, zejména Odieho a také zničí každý nový kus nábytku. Tento obtloustlý kocour si velmi dobře hlídá svou misku, ve které chce mít neustále něco dobrého na zub. Garfield je spokojen snad jen tehdy, kdy má plnou misku nějakého dobrého žrádla, jinak trpí depresemi a všechno je podle něj špatné nebo zcela zbytečné. Tento neustálý pesimista se proslavil svými hláškami, které si nenechává jen pro sebe. Jediné, co z něj dělá docela milou bytost je to, že si rád zazpívá na plotě. Tohle ovšem velmi rád provozuje hlavně o půlnoci, kdy by chtěli všichni ostatní spát a užívat si odpočinku, což ale Garfielda vůbec nezajímá. Tento kocour je velice líný a z duše nenávidí procházky do přírody a o sportu nemluvě. Další typickou známkou tohoto zrzavého kocoura je fakt, že nenávidí veterináře. To by nebylo u kočky nic zvláštního, ovšem Garfield má z této osoby tak panickou hrůzu, že je schopen udělat cokoli, jen aby návštěvu u zvířecího doktora nemusel podstoupit. Jeho rádoby kamarád Odie je velmi hloupé stvoření, které je asi ořech. Garfield mu s oblibou tvrdí, že napůl bígl a napůl cihla. Tento pejsek je velice milý, ale myšlení opravdu moc nedá. Odieho odložil jeho původní páníček u dveří Garfieldova majitele a tím se stal Odie nedílnou součástí Garfieldova života. Další hlavní roli v komiksu obsazuje páníček Jon Arbuckle. Tento člověk nemá žádný respekt ani kočky, ani psa, což ho nutí snášet jejich neustálé žertíky. Asi každý milovník tohoto komiksu ví, že Jon velmi miluje polku a nikdy neuklízí v lednici. Pro Garfieldovu nelibost se Jon zamiloval do jeho veterinářky Lízy, které ovšem jeho pozváním na schůzky velice dlouho odolává.

První film o tlustém kocourovi a jeho přátelích byl natočen v roce 2004 a nesl název Garfield ve filmu, ve kterém získal hlavní roli Jona Brecklin Mever a Lízy Jennifer Love Hewitt. Nečekaně velký úspěch tohoto filmu měl na svědomí další díl, který byl natočen roku 2006. Tento díl byl opět velice úspěšný a další díly se jen a jen hrnuly.

Tento komiks, kreslený seriál i film, milují děti i dospělí po celém světě. Garfield je nedílnou součástí každého dětství a mnozí z nás na něj vzpomínají s malým úsměvem na své tváři.

Další články