Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Legendární arkádové hry

Mnozí lidé si denně krátí čas tím, že hrají některou z různých her na počítači. Mezi jedny z nejoblíbenějších her, které známe, se bezesporu řadí zejména arkádové hry. Tento žánr počítačové hry je založen hlavně na velmi jednoduchém konceptu. Nejčastější známkou klasických arkádových her je, že se hrají na různá kola, ve kterých se postupně zvyšuje obtížnost. U některých her se hrací kola často omezují časem. Zpočátku se tyto hry hráli zejména na video herních automatech a až postupem času tento druh her přešel na samotný počítač, ve kterém zaznamenaly velice rychlý vzestup. Existují různé druhy a hlavně náměty arkádových her a hráč si může sám vybrat co a hlavně jak bude hrát. Důležitými vlastnostmi, které by měl hráč arkádových her mít, jsou postřeh, hbitost, logické myšlení, předvídání, trpělivost, koncentrace a spousta dalšího. Další velice důležitou vlastností, kterou by měl mít hráč arkádových her, je určitě také šikovnost a důvtip, protože ten, kdo tento typ her hraje, určitě ví, že se bez tohoto do dalšího kola rozhodně nedostane. Arkádová hra je většinou pouze pro jednoho hráče, ale dnes se již vyskytují i takové arkádovky, u kterých se může najednou sejít i dva až čtyři hráči.

Klasické arkádové hry se dělí do různých skupin a kategorií. První z nich jsou bojové hry. V tomto druhu hry proti sobě stojí dva bojovníci, nejčastěji se děj odehrává v nějaké aréně. Cíl je jasný, je to skolit co nejrychleji a nejobratněji protivníka. Hráč si může pomocí tlačítek vybrat z různých stylů úderů a postojí. Dalším druhem je členění na plošinové hry. Zde hráč musí překonávat nástrahy okolního virtuálního světa, to znamená, že musí skákat přes různé překážky, nebo se jim vyhýbat, vypořádat se také s nepřáteli, a podobně. Svou cestou, kterou hráč musí projít, sbírá různé cenné předměty. Dalšími druhy jsou například sportovní, logické i závodní hry.

Mezi nejznámější arkádovou hru patří hlavně Arkanoid. Toto je velmi populární počítačová hra, která má velmi bohatou historii a první zmínka o ní sahá až do roku 1972. Už v roce 1986 se Arkanoid dostal na samotnou špičku v oblasti počítačových her. Úkol hry je velmi jednoduchý. Je nutné zbořit stavbu, která je vyobrazena v horní části herní plochy. Nejčastěji se toho dosahuje odbouráním cihliček nějakým míčkem, který musíme na spodní cihličku chytat a dávat velký pozor, aby nám nespadl mimo. Tento míček se dá odrážet také od stěn. V případě ztráty míčku, ztrácí hráč také svůj herní život. Hra se neustále vyvíjí a těší se neustále větší popularitě mezi hráči. Dnešní člověk si může vybrat z různých druhů Arkanoidu a může se těšit také různým bonusům a doplňkům, které jsou mnohdy velmi překvapivé.

Mezi další neznámější arkádové hry patří také space invaders, pac man a spoustu dalších. Je na každém hráči, jaký druh této velice zajímavé a dobře hratelné hry vybere. Klasické arkádovky může hrát dokonce i dítě nebo i ten, kdo to s počítačem moc neumí. Hry jsou založeny na jednoduchosti a oblíbí si je naprosto každý.
Další články