Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Legendární logická hra Mahjong

Nejen v Asii, ale i do Evropy se dostává původně čínská hra Mahjong. V posledních několika letech se fanoušci evropského prostředí mohli setkat s touto tradiční hrou. V Asii je v mnohem větší oblibě klasická podoba deskové hry, zatímco v evropském prostředí se s ní fanoušci setkávají spíše v její počítačové verzi.

Jedná se o velmi populární logickou hru. Ta v současné době vytlačuje mnohé jiné hry podobného charakteru a dostává se na první příčky, co se oblíbenosti týče. Je možné, že je to dáno taky její historií a příběhem, který se váže s jejím vznikem. V mnohých článcích, pojednávajících o této hře, se dočtete, že tato hra pochází z dob velmi dávných. Dostaneme se s ní do historie východu, do doby čínského filosofa Konfucia.

Jedná se o dobu velmi dávnou, mluvíme o asi roku 500 před naším letopočtem. Hra se vyskytovala právě v oblastech, kudy procházel Konfucius. Historici ale jsou jiného názoru, že hra se datuje někdy kolem 19. století. V současné době ale není jisté, kdy ta hra vlastně vznikla. Její původ je nejistý. Mezi historiky a fanoušky Mahjongu přetrvává názor, že tato hra mohla být zábavou důstojníků, kteří sloužili během povstání Taiping.

O historii bylo řečeno již dost, pusťme se teda do samotných pravidel a jádra hry. Mahjong je velmi zajímavá hra, která svého fanouška chytne a již nepustí. Nejedná se jen o krátkodobou zábavu. Hra je opravdu téměř nekonečná, existuje totiž skoro nekonečné množství her, které se mohou hrát. Kameny, které hrají hlavní úlohu ve hře lze totiž jakkoliv namíchat. Původně byla hra určena čtyřem hráčům. Tak se hraje i její klasická desková podoba. V počítačové verzi si hráč může počet protivníků zvolit sám. Počítačového fanouška nebude během hry nic ovlivňovat. Hrací plán je možné upravit podle potřeby hráče. S kompletním hracím plánem si může hráč taky pohrát, je možné ho vytvořit téměř jakkoliv si zamane.

Pomalu, ale jistě se dostáváme k principu hry Mahjong. Nejdůležitější součástí hry jsou obdélníkové kameny, kterých je v rozmezí od 136 do 144. Asi stovka kamenů jsou označeny bambusy, kolečky nebo jinými znaky. Tyto kameny s potiskem jsou dále očíslovány od čísla jedna až po číslo devět. Každé jedno číslo může hráč najít na čtyřech kamenech. Dalším druhem kamenů, které hráč bude využívat, jsou kameny, které symbolizují vítr. Větry, které přichází ze všech světových stran. Podobně je tomu s dalšími kameny, které symbolizují bílé, zelené nebo červené draky. Někdy mohou symbolizovat roční období, jindy čtyři druhy květin.

Už známe všechny kameny, které jsou k dispozici, a samotná hra může začít. Je nutné odebírat dvojice kamenů, mající stejný znak na svém povrchu. Hráč může najít podobnost s klasickou hrou pexeso. Kameny jsou naskládány v několika řadách nad sebou. Úkol je asi jasný. Dostat se co nejrychleji do té nejspodnější řady,

Další články