Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

O historii panenky Barbie

Panenka Barbie se stala jednou z nejpopulárnějších hraček moderní historie. V letošním roce, 2013, oslavila již své padesáté čtvrté narozeniny. Ano, tato malá kamarádka všech malých slečen je už tak stará. Její maminka Ruth Handlerová ji poprvé představila v New Yorku na veletrhu hraček poprvé v roce 1959. Barbie se stala jednou z nejdéle vyráběných hraček. Každý rok dokáže překvapit novými panenkami, oblečením a doplňky pro panenky. Různé kolekce čítají například Barbie kosmonautkou, lékařkou nebo tanečnicí. Vyskytují se ale i naprosto unikátní, jako je Barbie dělnice, lesba nebo třeba vymítačka ďábla. Objevila se i Barbie černoška, která má výraznou tmavou barvu pleti a velké plné rty. Barbie dokonce napodobuje i slavné osobnosti. Jedna taková panenka je inspirována Angelou Merkel, německou kancléřkou. Panenka je oblečená do decentního formálního oděvu a má i řečnický pultík.

Dříve byly panenky určeny pouze k tomu, aby se dívky připravily na budoucí roli matek. Ale až v polovině padesátých let dvacátého století se objevují panenky s úplně jiným charakterem. Jednou z nich byla Lilly, vyrobená ve Švýcarsku a inspirována podle stejnojmenné komiksové postavy.

Lilly se stala inspirací pro manželský pár Handlerovi. Právě tito manželé se stali zakladateli dnes již nadnárodní společnosti Mattel. Paní Ruth se o panenky v té době nijak moc nezajímala. Svět panenek ji přišel nudný. Zato její manžel se právě v té době živil jako výrobce dřevěných domečků pro panenky. Ten měl teda k této práci přeci jen blíže.

A proto se Ruth rozhodla vít vše do svých rukou a vymyslela panenku, která nebude určená k trénování mateřství. Panenka měla simulovat pokrok a moderní dobu. Neměla vypadat jako miminko, ale jako dospělá žena. Panenka by měla mít spoustu moderních oblečků a doplňků, které se dají měnit. Panenka Barbie za celou dobu své existence zaujala nespočet malých slečen, ale i dospělých žen.

Již od počátku svého vzniku se dbalo na výborné zpracování této hračky. Panenka byla a stále je vyráběna z prvotřídního materiálu. Velkým pokrokem bylo, že panenka byla vyráběna s ohebnými končetinami, což na tu dobu byla rarita. Hra s módní kolekcí pro panenku Barbie byla skutečně radost. Měla odrážet světové trendy. Dnes můžeme panenku obléknout téměř do čehokoliv a stylizovat ji do role, jaká každého napadne

Panenka Barbie se nevyskytuje jen ve své klasické podobě. Společnost Mattel se rozhodla i pro výrobu panenky s černou pletí, hispánskou nebo asijskou Barbie. Fantazie výrobcům rozhodně nechyběla ani při volbě povolání pro panenku nebo výrobu nespočetného množství různorodých doplňků. Tu svou panenku si vybere rozhodně každý. Na výběr je Barbie rockerka, ředitelka podniku, princezna, popelka nebo třeba tanečnice.

Panenka Barbie se stala jednou z nejpopulárnějších značek. Ušít pro ni oblečení se rozhodlo i několik světoznámých módních návrhářů. Mezi ty nejvýznamnější patří Calvin Klein, Gucci, Armani nebo třeba Christian Dior.

Další články