Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

O panenkách Bratz

Panenky Barbie se staly zřejmě nejvíce populárními hračkami za posledních více než padesát let své existence. Mnoho firem zkoušelo tuto panenku sesadit z pomyslného trůnu slávy. Většině z nich se to nepodařilo. Zůstaly v zapomnění a panenka Barbie žije dál. Jedinou konkurencí panenky Barbie se staly panenky Bratz, které jsou schopné ji částečně konkurovat. Tyto panenky se zrodily v Kalifornii.

Panenky Barbie zaujímaly asi šedesát procent z celkové produkce panenek. Bratz pak zbylých čtyřicet procent. Bohužel je to už minulost.

V minulých letech měla společnost MGA Entertainment nemalé problémy ohledně autorských práv. Byli totiž nařčeni firmou Mattel, která je tvůrcem právě panenek Barbie. Společnost Mattel soud vyhrála a MGA byli nuceni výrobu panenek stáhnout. Stejně tak jim byl zakázán i následující prodej.

Carter Bryant, což je otec a tvůrce panenky Bratz se zároveň upsal oběma firmám. Nejdříve byl zaměstnancem firmy Mattel, na což se za nějakou dobu upsal i firmě MGA, kam prodal svůj nápad.

Otázkou je, zda to byl dobrý marketingový tah. Panenky Bratz se po jejich stažení z prodeje staly ještě žádanějším. Poptávka po nich mnohonásobně stoupla.  Společnost Mattel zatím žádné kroky k návratu panenky Bratz nepodnikla, takže se uvidí, co bude dál.

Cloe, Sasha, Yasmin a Jade jsou úplně první panenky Bratz, které byly představeny poprvé v roce 2001. Panenky zprvu nesklidily velký ohlas. Společnost o ně nejevila zájem. Ale to se za nějakou dobu změnilo.

Vše se změnilo během následujících Vánoc, kdy se panenky staly nejžádanější hračkou. V dalších pěti let jich bylo vyrobeno dvacet milionů kusů. Což je neuvěřitelné množství. K panenkám se samozřejmě vyráběly různé doplňky a oblečky. Celková cena za všechny panenky činila asi dvě miliardy dolarů.

Panenky měly velmi specifický vzhled. Velké mandlové oči, velká hlava. Panenky se ale zřejmě staly oblíbené díky množství doplňků, které byly velmi působivé pro mladé slečny. Panenky měly spoustu kosmetických potřeb, automatů a podobných věcí. Panenka ve svém čase nesměla chybět v jediném pokojíčku.

Výrobci se snažili rozjet co největší výrobu. Brzo po uvedení klasických panenek se do oběhu dostaly i Bratz Boyz, dále Bratz Kidz nebo třeba Bratz Lil Angelz. Dále se začaly prodávat i Bratz mazlíčci.

Život v posledních letech probíhá prakticky na internetu. A tak i panenky Bratz se dostaly i na internetovou síť celého světa. Každý, kdo vlastnil panenku, si mohl pomocí speciálního kódu vytvořit svůj profil s avatarem panenky Bratz. Jednalo se o podobu sociální sítě, kde se jednotliví majitelé setkávali.

Další články