Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

O super dvojce Mario Bros.

Není snad jediného člověka, který by neznal postavičku Maria ze stejnojmenné počítačové hry. Poněkud korpulentní instalatér tu byl už velmi dávno. Kdo nevlastnil počítač, ale jen hry na televizi nebo kapesní hry, rozhodně Maria zná. Je docela obdivuhodné, že v době, kdy každým dnem vznikají nové a nové počítačové hry s nejmodernější grafikou, Maria přeci jen většina lidí zná. Podobných her a herních postaviček není v dnešní době mnoho, které by pamatovaly toliko fanoušků jako Mario. Mohli bychom je spočítat na prstech jedné ruky.

Velmi dobrou zprávou je, že Mario rozhodně nehodlá jít do důchodu a stále se v hrách objevuje. Velmi často se objevují nové verze či remaky, této řekněme trošku primitivní hry.  Jedná se například o Super Mario Bros: Bloody Battles, Super Mario Bros: Shine Expedition nebo starší verze South Park Mario Bros. Právě díky této poslední zmiňované verzi, která je určena fanouškům stejnojmenného kresleného seriálu, je možné poznat prostředí seriálu.

Zkuste si tipnout, jak dlouho již Mario baví své fanoušky. Je to už víc než třicet let. Tak dlouho se s ním setkávají fanoušci na svých monitorech. A ani po takové době hra neprodělala řádné závažné změny. Pořád se jedná o klasickou plošinovou hru s hlavním hrdinou Mariem. Mnohé hry stárnou během noci a dostávají se do zapomnění, ale Mario ne. Jak se tak zdá tato hra je nesmrtelná a v každé generaci si najde své příznivce. Mario dokázal překonat překážky současné moderní počítačové scény a málokdo by mu dával takové šance, jaké dokázal nakonec využít. Vraťme se teda trošku do minulosti a mrkněme na samotného instalatéra s knírkem.

Světlo světa spatřila postavička Maria v roce 1981. Tehdy byl součástí hry Donkey Kong. Zde se prezentoval jako tesař, který měl za věrného přítele lidoopa. Krásná Lady byla unesena. Samozřejmě, jak každý hráč čeká, je nutné dojít až do cíle, kde je nutné Lady vysvobodit. Podaří-li se mu to, hra končí.

Ve své původní podobě tesaře se vlastně Mario jmenoval úplně jinak. Říkalo se mu tam Jumpman, což znamená skákající muž. Toto jméno zmizí až o rok později v Donkey King Junior. V dalším roce k Mariovi přibude též stejně oblíbená postavička. Jedná se o jeho bratra Luigiho. Postavičky zde už nadobro získají podobu italských instalatérů žijících v Americe. Stejnou podobu si postavičky udržely až do současné doby.

Většina z hráčů zná Maria pouze ve 2D rozměru. Ale nebylo tomu vždy tak. Výrobci pro NIntendo DS vynalezli Maria v rozměru 3D. Tomu se ovšem nedostalo takové pozornosti a skalní fanoušci zůstali po většinou věrni jeho 2D podobě. 

Další články