Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Pokémoni všude kam se podíváš

Úžasný svět Pokémonů se rozšířil postupně do celého světa, kde si získal miliony fanoušků. Je až neuvěřitelné jakou rychlostí a jak dlouho již baví své fanoušky. Od svého zrození uběhlo již několik let a Pokémoni se ženou stále dál a dobývají nové fanoušky. Původně se jednalo o počítačovou hru, do které nikdo nedával velké naděje. Vznikla ve společnosti Nintendo. Ale opak se stal pravdou a Pokémoni se bleskově chytli a dostali do podvědomí široké veřejnosti. Jejich působnost se rozšířila. A dnes se nejedná jen o původní hru, ale fanoušci si vydobyli různé dárkové předměty, sběratelské karty, ale především animovaný seriál pro mládež. Seriál byl natočen v několika stovkách epizod. Dočkal se dokonce i filmového pracování a to hned třikrát. Nejvyšší popularity se tato vlna z Japonska přehnala na přelomu tisíciletí. Tehdy se Pokémoni dostali na pomyslný vrchol své kariéry. Tehdy bylo možné sehnat pokémony všude a ve všech podobách. Dokonce i jako potraviny nebo kusy oblečení. Takže si fanoušek mohl opravdu užít svých kamarádů.

Pokémoni žijí ve svém vlastním světě, kde je jich plno. Spolu s nimi v souznění žijí i lidé. A co to vlastně Pokémoni jsou? Jedná se o nadpřirozené bytosti, které mohou mít různé podoby. Mohou se podobat zvířatům, robotům, květinám nebo věcem. Umí bojovat, mají svou duši, svůj vlastní jazyk a dovedou porozumět lidem.

Hlavní hrdinou je člověk, trenér, který žije v Oblázkovém městě. Jeho velkým snem je stát se jednou nejlepším trenérem Pokémonů. Dosažení jeho cíle není snadné, a proto se vydává na dlouhou pouť, během které putuje po celém světě Pokémonů. Po cestě na něj číhá nejedno nebezpečí v podobě zlých lidí nebo také Pokémonů, kteří se jej snaží zlikvidovat. On se musí bránit a nabírat nové zkušenosti. Spolu s ním cestují i jeho dva nejbližší přátelé a celá řádka Pokémonů, se kterými může bojovat s jinými Pokémony.

Jeho nejvěrnějším přítelem, a zřejmě i nejoblíbenějším Pokémonem vůbec je Pikachu. Malá příšerka žluté barvy vydávající elektrické výboje se stala nejlepším přítelem Ashe. Jedná se o úplně prvního tvora, kterého Ash měl. Získal ho od profesora Oaka. Pikachu rozhodně nepatří mezi nejsilnější Pokémony. Ale stal se jejich symbolem. Většina produktů nese obrázek právě Pikachu. V počítačové hře se jedná spíš o součást hry a běžného Pokémona, ale v animovaném seriálu, který je ještě snad oblíbenější než hra, se z něj stává jeden z hlavních hrdinů. Pikachu je opravdovým hrdinou, který dobře ví, kdy má svému kamarádovi pomoci a se srdcem přesně tam, kde má být. Ale to by nebyl ten správný příběh, kdyby zde neexistovali záporné postavy. V tomto případě je to dvojice Rakeťáci, spolu s jejich Pokémonem kočkou.

Ani v České republice se fanoušci nemusí bát, že by o svůj seriál přišli. Pravidelně se objevuje na televizních stanicích. Je možné shlédnout taky několik filmových zpracování. Jedna z nich měla premiéru v roce 2010. Stejně tak se můžete se svými hrdiny setkat na internetu, kde najde každý fanda nespočet informací, obrázků nebo třeba videí.

              

Další články