Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Představení karetní hry soliter

Karetní hry byly v minulosti označovány jako pekelné obrázky, nebo čertovy obrázky. Lidé si tuto zábavu spojovali pouze s hazardem provozovaným v hospodském prostředí. Postupem času se karty stávaly zábavou, byť sice o peníze, která bavila všechny dospělé. Většinou se hrávalo o desetníky, takže během toho nikdo nezbohatl, ale ani nikdo výrazně nezchudl. Karetní hry se ani v dnešní době nepřesunuly jinam. Mnohdy vidíme hráče hrávat v zakouřeném prostředí baru nebo hospod. Je pravda, že se jedná spíše o mužskou zábavu, ženy se drží od hospod a karetních zábav dále. Ale i před to je možné v dnešní době malinko jiného stylu hraní karet, a tím je počítačové hraní, kterému mohou propadnout jak dospělí, tak i děti, jak muži, tak ženy. Asi nejhratelnější karetní hrou na počítači je právě Solitaire, která je součástí každého systému Windows.

Hra je mezi fanoušky velmi oblíbená a rozšířená. Je to dáno taky tím, že je součástí systému Windows a tak je pro běžné uživatele počítače relativně dostupná. Solitaire je jednoduchá, snadno pochopitelná hra, kterou si může zahrát opravdu každý. I proto si našla toliko fanoušků. Jedná se o velmi návykovou hru, která fanouška ihned po prvním hraní chytne, a jen tak nepustí. Příznivci se vrací ke hře stále častěji.

Jednoduché pravidla hry z ní dělají opravdu pecku. Cílem hry je to, aby všechny karty z balíčku byly rozděleny do čtyř hromádek, podle barvy a symbolu, od nejmenších po největší karty. Karet je celkem padesát dva.

Jakmile hráč spustí hru, na ploše se mu objeví sedm hromádek, které obsahují jednu až sedm karet. Ostatní karty leží v hracím balíčku. Karty je nutné otáčet, aby se dostal hráč k těm spodním. To se dá jediným způsobem a to tak, že je nutné odkládat karty z balíčku správně podle velikosti.

Karty nelze odkládat libovolně. Vždy musí tvořit sestupnou řadu podle velikosti. Dále je nutné dodržovat to, aby se střídaly barvy červená a černá.

Během celé hry je důležité si pečlivě promýšlet další tahy. Za každý krok, který hráč provede, je bodově ohodnocen. Na konci hry si hráč může zkontrolovat, jak úspěšný byl. Hráč by se měl snažit celou hru co nejrychleji dohrát. Čím dřív Solitaire skončí, tím více bodů dostanete. Body se také přičítají na konci hry za každou využitou kartu. Hra není jen o přičítání bodů, ale i o odečítání. Po každém překlopení balíčku se odečte sto bodů z bodového skóre.

V moderním počítačovém světě by se mohlo zdát, že o počítačové hry není takový zájem jako například o střílecí hry. Opak je ale pravdou. A karetní hry se pyšní velké oblibě a popularitě. Je to dáno taky tím, že se jedná o poměrně nenáročné hry, jak na ovládání, tak i co se do velikosti týče. Lidé je mohou hrát i během zaměstnání, doma, prakticky kdekoliv. Statistiky hovoří jasně. Ve Spojených Státech si hru Solitaire pravidelně hraje až osm milionů lidí. Proto patří mezi nejvíce oblíbené hry vůbec.

Další články