Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Série Harry Potter

V současné době není nikdo, kdo by neznal filmové nebo knižní dobrodružství chlapce, že se jmenuje Harry Potter. Každý znalec jeho dobrodružství ví, že první díly jsou určeny zejména mladším dětem, což bylo záměrem, protože s postavami stárli i jejich obdivovatelé. Původně chtěla autorka vydat každý rok jednu knihu, což se nakonec nepodařilo, ale i tak je celá série velice vydařená a oblíbilo si ji neskutečné množství lidí po celém světě. Harry Potter  je vydáván ve variantách pro děti i pro dospělé, přičemž knihy pro dospělé se liší hlavně obálkou. Je zajímavé, že autorka celé ságy o Harry Potterovi dostala nápad na tento pozoruhodný příběh během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Paní Rowlingová sděluje, že jejím nejoblíbenějším místem pro psaní byla jedna z edinburských kaváren. Mění, které autorce vynesla její tvorba, se pohybuje v miliardách a tím se také stala jednou z nejbohatších lidí světa.

Milovníci tohoto příběhu mohou v každé knize o Harry Potterovi číst příběh, který se odehrává vždy po roce jeho života. Celý příběh začíná vstupem mladíka do školních lavic a končí závěrem školního roku. V prvním díle je chlapci a jeho spolužákům teprve 11 let a v šestém díle jim je již 17. S každým dalším dílem celý příběh zdárně pokračuje a stává se tak spíše pohádkou pro dospělé. Děj se postupem času začíná velice komplikovat a pozorní čtenáři mohou rozeznat také politické zápletky, do kterých vstupují stále nové postavy. Mezi lidmi jsou dnes již opravdoví znalci na tuto pozoruhodnou sérii knih a příběhů o mladém geniálním kouzelníkovi. Začátek každého dílu je zaměřen na prázdniny Harryho, které tráví u své tety a strýce, kdy je mladík zcela odtržen od magického života. To se ovšem mění příjezdem do kouzelnické školy, kterou známe pod názvem Škola čar a kouzel v Bradavicích. V této škole se Harry i jeho spolužáci učí různým kouzlům a čárům, přípravě kouzelných lektvarů a také hře, která se jmenuje Famfrpál. Ovšem nejen toto je náplní školního roku kouzelnického génia. Harry se musí vypořádat s mnoha nepříjemnostmi, které jsou velice složité. Například mu čelí jeho nepřítel Draco Malfoy a není také výjimkou, že se musí chlapec postavit proti všem v celé škole, kromě jeho nejbližších přátel. Také boj s mozkomory nebo jeho osobní tragédie nejsou výjimkou.

Původně spisovatelka Rowlingová sdělila veřejnosti, že se příběh bude skládat ze 7 knih. Netajila se tím, že každý díl bude o něco tajemnější a s postupujícím věkem chlapce bude stoupat i nebezpečí, které bude muset překonávat. Spisovatelka v příbězích vycházela z života studentů na klasických britských interních školách. Někteří lidé tvrdí, že se děj velice podobá také filmům, které známe pod názvem Star Wars.

Milovníci celé série Harryho Pottera  si každý díl vychutnávali a s velkým očekáváním vždy čekali na ten následující. Tímto příběhem doslova žije velké množství osob v jakémkoli věku z celého světa.

Další články