Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Série Twilight

Dívka jménem Isabella Swanová se na počátku příběhu přestěhuje do menšího městečka ve státě Washington, kde však stále prší. Isabelle má pocit, že snad neexistuje nudnější a zoufalejší místo. Ale to je do doby, dokud nepotká tajuplného člověka, který je zároveň velmi přitažlivý. Tento mladík, Edward Cullen, od základů změní její život. Do příjezdu dívky se Edwardovi úspěšně dařilo tajit před obyvateli ve městě svou upírskou osobnost. Nikdo z místních obyvatel však není v úplném bezpečí, obzvláště Isabella, která je mladíkovi za všech nejmilejší. Tito dva milenci takto balancují na ostří nože – je zde zřetelný rozpor mezi jejich vzájemnou touhou a hrozícím nebezpečím. Kniha Stmívání je první dílem z celosvětově úspěšné romaticko - hororové série – série Twilight, která se posléze také dočkala filmového zpracování. Kromě prvního dílu Stmívání vyšel dále druhý díl s názvem Nový Měsíc a po něm i třetí díl s názvem Zatmění. Čtvrtý díl dostal název Rozbřesk.

V první kapitole se setkáváme s dívkou, která studuje na střední škole. Jmenuje se Isabella Stanová, ale raději má, když se jí říká Bella. Je to hnědovláska a má velmi světlou plet. Je velmi bystrá a taky sarkastická. Odjela z Phoenixu ve státě Arizona, kde žila se svou matkou a nevlastním otcem, do státu Washington, městečka Forks, za svým otcem. Cítí, že její matka potřebuje více prostoru pro sebe a svého nového manžela, který je ligový hráč baseballu. Bella má ze stěhování k otci smíšené pocity, dosud spolu strávili jen část léta a Bella nebyla v městečku Forks už 3 roky.

Městečko Forks je úplně jiné než slunečný Phoenix, kde Bella doposud žila. Je tu zima, zataženo většinu dní. Střední škole ve městě Forks, kam Bella začne chodit, má jen 358 studentů včetně Belly. Charlie, její otec, vyzvedne Bellu na letišti Port Angles. Dívka je nejdříve rozpačitá, ale brzy najdou s otcem společnou řeč. Otec jí koupil červené auto, aby byla nezávislá a nemusela záviset na jiných. Belle se její nové auto moc líbí.

Dívka jde první den do školy a učí se orientovat se ve velkém školním campusu, který se skládá z mnoha budov. Brzy jí ve škole dojde, že je ve srovnání s ostatními v mnohém popředu. Všeobecně je Bella chytrá a nadaná holka. Jediné, co jí ve škole nejde, je tělocvik, ve kterém není příliš obratná. 

Bella se setkává s několika svými spolužáky a během oběda už s nimi sedí u jednoho stolu. Spolužák Erich je vysoký a má mastné vlasy, Mike je šikovný a pohodový kluk. Jessica je přátelská a milá. Popisuje Belle členy rodiny Cullenů, detailně popisuje Rosalie and Jaspera Halovy, Alici, Edwarda, a vztah Emmetta Culena s jeho rodiči a opatrovníky. Rodina se do Forks přestěhovala před 2 lety. Jde o soudržnou rodinu, která jezdí do školy Volvem. Často se účastní výletů, kdy se celá rodina vydá kempovat. Bella sedí v hodinách biologie vedle Edwarda Culena a má z něj divný pocit, že mu není sympatická. Také si všímá, že na ni občas zírá, zatíná a rozevírá pěsti. Na konci dne jde Bella za ředitelem, aby odevzdala úkoly, a setká se tam s Edwardem, který si jí zpočátku nevšímá. Žádá, aby byl na hodiny biologie přeřazen jinam. Jakmile si Belly všimne, okamžitě odchází. Bella jede domů a smutně přemýšlí, proč ji Edward tak moc nemá rád.
Další články