Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Vše o oblíbeném ježkovi Sonicovi

Malou postavičku ježka Sonica, který se snaží vypadat, jako člověk zná asi spousta fanoušků klasických plošinovek. Tato hra je na velmi podobném principu, jako jeho konkurent Mario. Sonic se stal populární hrou, kterou si oblíbily všechny generace hráčů počítačových her. Bylo to dáno jednoduchostí hry, ale také výborným grafickým zpracováním, které ze hry dělalo raritu. Společnost SEGA dokonce ze Sonica udělala svého maskota, což mu zajistilo i celosvětovou popularitu. Poprvé se Sonic objevil v roce 1991, takže dnes má již přes dvacet let, ale i tak je pořád oblíbenou hrou, ke které se skalní fanoušci rádi vrací.

Je dobré podotknout, že se Sonicem se může fanoušek střetávat nejen během počítačové hry, ale taky prostřednictvím komiksu, který již nějakou dobu pravidelně vychází. Na začátku by bylo dobré si říct, kdo je vlastně hlavní hrdina a kde se celá hra odehrává. Sonic, jak již bylo napsáno výše, je malý ježek, který zažívá nejedno dobrodružství. Je charakteristický výraznými bílými rukavicemi, modrou kombinézou a obrovských tenisek červené barvy. Ježek nikdy nepostojí, nikdy ho nevidíte v klidu, potřebuje neustálý pohyb. Jako v každé hře, i zde se objevují záporné postavy a zde si nese jméno Dr. Eggman.

Sonic je prostě skvělý. To by se o něm dalo říct v každé situaci. Dovede si totiž obratně poradit vždy, když je svět nebo někdo v nebezpečí. Jeho protivník se nestačí divit. Jelikož je to ježek, dokáže pozlobit i své protivníky pomocí svých ostrých bodlinek. Lehce se schoulí do klubíčka a rázem je z něj nebezpečná zbraň. Těchto ostnů se pak bojí všichni kolem, protože ví, jaké ničivé účinky může mít. V mžiku je zničeno vše, co chce. Jeho strategie je ničivá. Pomocí svých bodlin a velké mrštnosti se velmi rychle dostane do pohybu a je připraven vyrazit proti nepříteli.

Jeho protivník, též známá jako Dr. Robotnik, je velmi inteligentní, ale skutečně. Hodnota jeho IQ dosahuje neskutečné hodnoty 300. Je skutečně geniální a rozhodně toho využívá. Jiné jméno tohoto doktora je Eggman, což v překladu znamená muž vejce. Toto jméno je odvozeno od jeho vzhledu. Hlava pana doktora totiž skutečně připomíná vejce. Hlavní zápletka příběhu se právě točí kolem nepřátelství mezi Sonicem a Dr. Eggmanem. Samozřejmě nebudeme prozrazovat, jak to všechno bude, ale určitě bystrému čtenáři je jasné, že zlo nemá šanci.

Nepřátelství může přecházet až v přátelství. Ano, dokonce tak. Během dlouhých let, kdy spolu tito dva bojovali, si doktor začíná na Sonicovi vypěstovávat jistou závislost.  

Další články