Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Vše o pavoučím muži Spidermanovi

Pavoučí muž, kterého obdivují miliony fanoušků po celém světě, se a dobu své existence stal asi nejpopulárnější komiksovou postavičkou všech dob. Spiderman ve svém modro - červeném oblečku učaroval mysl fanouškům. Kromě svého komiksového vydání se dočkal i mnoha dalších podob. Kromě klasického komiksu se dostal i do podvědomí televizních diváků. Docela prapodivnou podobu má Spiderman v Rusku, kde jedna agentura nabízí roznos dárků kromě, klasickým Dědou Mrázem, tak i Spidermanem. Takže se může stát, že na Vánoce k Vám domů dorazí komiksová postavička. Další podobu si Spiderman vysloužil v New Yorku, kde se dočkal i muzikálového provedení, které se jmenuje Spider-Man: Turn Off The Dark. Hudbu k této pecce složila skupina U2, v čele s Bono Vox.

Stan Lee se stal otcem samotného pavoučího muže. Ten stál taky za úspěšnou sérií Fantastic Tour. Poprvé světlo světa spatřil v roce 1962, kdy se objevil v komiksovém provedení. Jeho tvůrce se nechal inspirovat pavoukem šplhajícím po stěně. A hned z toho byl námět na nového komiksového hrdinu.

Cílem vytvoření postavičky Spidermana bylo to, aby se s ním mohl ztotožnit každý mladý teenager moderní Ameriky, v době šedesátých let. V té době totiž komiks znamenal mnoho. Většina tehdejší mládeže byla odchována na této četbě a naprosto jí propadla. Hrdina měl hrát takovou úlohu, aby každý mladý mohl být jako on. Nesměl vpadat moc uměle, musel řešit běžné problémy. To bylo stěžejní během vymýšlení příběhů o slavném pavoučím muži.

Komiks jak již bylo nastíněno má dlouhou historii. Údajné inspiraci v pavoukovi lezoucímu po stěně dával Stann Lee takový důraz, až historii pojali podezření, že se jedná o podvrh. Dnes se již zřejmě pravdu nedovíme. A vlastně to není ani tak důležité, jak ke stvoření pavoučího muže došlo. Společnost Marvel Comics se stala rodinným zázemím tohoto komiksu. Je ovšem docela komické, že v dnešních podmínkách by série zřejmě nikdy nevznikla. Dříve bylo mnohem jednodušší prosadit nějaký takový projekt. Ke vzniku stačilo pouze získat hlas hlavního zástupce vydavatele. Dnes je nutné, aby projekt schválil vzorek testerů, kteří by se v komiksu dlouho šťourali.

Martin Goodman byl právě ten, který se rozhodl projekt podpořit. A tak už chybělo jen málo k tomu, aby příběh o mladém studentovi střední školy mohl spatřit světlo světa. Hlavní hrdina, patnáctiletý mladík, měl zájem o vědu. To byla také snaha inspirovat mládež k vědě a studiu. Peter Parker, nebo-li Spiderman, byl obyčejný student, který do té doby žil poklidným životem. Až jeden den se stal pro něj osudný. Během fotografování se objevil jeden pavouk, který Petera kousnul. Nejdříve to vypadalo jako neškodné kousnutí, které se ale během nějaké doby proměnilo ve velmi závažné. Následkem tohoto kousnutí se proměnily Peterovy schopnosti. Stal se mrštnějším a pohyblivějším. Dokonce mohl produkovat pavoučí síť obrovských rozměrů. Stal se z něj pavoučí muž.

Další články