Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Vše o Scooby Doo

Seriál, který je pojmenován po svém hlavním hrdinovi j velmi populární ve všech koutech světa. A kdo že je tím hlavním hrdinou? No přeci pes jménem Scooby Doo. Scooby se svými dobrodružstvími baví děti i dospělé po celém světě a těší se velké sledovanosti. Dokonce se na obrazovce objevuje už tak dlouho, že si vysloužil dokonce i jedno prvenství a to takové, že se jedná o nejdéle vysílaný animovaný seriál. Poprvé se diváci mohli setkat se Scoobym Doo již v roce 1969, což je již pěkná řádka let.

Se Scoobym se setkávali již generace našich rodičů. Děti se teda již několikáté desetiletí mohou bavit s tímto psím kamarádem a prožívat s ním jeho dobrodružství. Spolu s ním se v seriálu můžete setkávat s jeho čtyřmi kamarády, jejich jména jsou Shaggy, Daphne, Velma a poslední je Fred. Shaggy je velmi známý svou bojácností, která se nedá přehlédnout. Dále Daphne ta je stejně pohledná jako Velma, obě jsou to skvělé slečny. A partu uzavírá její šéf Fred. Celá parta se nazývá Mystery Inc. Gang. Nesmíme samozřejmě zapomenout na, troufám si říct, nejdůležitějšího člena party, na Scooby Doo. Celá parta se snaží bojovat proti všemu zlu a nadpřirozeným stvořením, která se objeví v blízkosti. Scooby si za odměnu dopřává svou oblíbenou pizzu.

Většina scének se odehrává v boji s bytostmi, které nepochází z tohoto světa. Mezi n ě patří zombie, strašidla. Ta většinou se snaží být co nejprotivnější nebo nejotravnější. Hlavním cílem skupinky přítel je zničit tyto příšery, které by mohly narušit normální život lidem.

Nejen seriál, ale i film o Scooby Doo yl velkým trhákem. Proto je dobré si koupit lístky do kina a vydat se tam. Premiéra filmu proběhla v roce 2002. Rozhodně film nebyl krokem vedle. Našel si své věrné fanoušky a i na výdělcích se to jasně projevilo. Film vydělal více než čtvrt milionu dolarů.

Stejně jako proběhlo pokračování s filmem, ani seriál nikdy nekončí. Diváci si žádají další a další pokračování.

Stejně jako spousta animovaných seriálů, tak i Scooby Doo vychází z tištěné komiksové předlohy. Ta se setkala s velkým úspěchem a bylo vytištěno několik desítek vydání. Fanoušci sami si dokonce vynutili výrobu dalších předmětů souvisejících s jejich roztomilým pejskem. Proto vznikla série propagačních předmětů, jako například stolní hry, krabičky na svačiny nebo třeba spodní prádlo se všemi hrdiny. Samozřejmostí je i počítačová hra. Velkým překvapením byly potraviny, které se staly velkým hitem. Nejpopulárnější z nich jsou vitamínové tablety, které začala v roce 2001 vyrábět společnost Bayer. Fanoušci si mohou na snídani pochutnávat i na cereáliích. 

Další články