Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Zahraj si důmyslnou hru Sudoku online

Podobně jako křížovky si našly své příznivce, tak i moderní logická hra Sudoku si našla své fandy. Dříve se v mnohých domácnostech hrál Tetris, který je v současné době na ústupu, nyní mnoho lidí sahá po jiné logické hře, Sudoku. Ten, kdo zrovna není fanda klasických počítačových her, si jistě v tomto najde zalíbení. Výhodou je, že se této hře může věnovat prakticky každý a kdekoliv. Hra má příznivce jak mezi dětmi, mládeží, dospělými, ale i mnoho lidí v pozdějším věku propadlo jejímu kouzlu. Hru je možné hrát tajně ve školních lavicích, stejně jako v práci pod stolem, při opalování na zahradě nebo po cestě domů v autobuse. Prostě kdekoliv.

Hra není nijak složitá na pochopení, pak už jen záleží na hráčově logickém myšlení. Hrací plánek má celkem osmdesát jedna políček. Plán je rozdělen na velký čtverec, který je rozdělen na dalších devět čtverců, který v sobě ukrývá dalších devět malinkých čtverečků. Jedná se o takovou síť. Na počátku hry je tabulka částečně vyplněna.

Cílem hry je samozřejmě doplnit zbývající čísla. Ale ne ledajak. Doplňují se čísla od 1 až po 9. V každém řádku, sloupku a ani v jedno z devíti větších čtverců se nesmí nacházet stejné číslo. Pořadí čísel není důležité.

Hra již hodně pamatuje. Jejím stvořitelem je Američan Howard Garns, který svou hru poprvé ukázal již v roce 1979. V té době byla hra známá pod jiným názvem a to Number Place. Již tehdy si získala řadu příznivců, ale největší rozmach přišJiž tehdy si získala řadu příznivců, ale největší rozmach přišel až o několik let později. Přesně v roce 2005 kdy šílenství jménem Sudoku postihlo celou Velkou Británii. Sudoku bylo všude. Na stránkách deníků, v časopisech, vydávaly se celé knížky plné těchto logických her.

Název Sudoku pochází z Japonska, odkud se taky rozšířilo do celého světa a sesadilo z pověstného prvního místa křížovky. Novinovou zábavou se stalo Sudoku.

Již několikátý rok se drží logická hra na vrcholu. Zatím to nevypadá, že se jedná jen o krátkodobé pobláznění, a že by ji měla vystřídat nějaká jiná novinka. V současné době se Sudoku nachází v téměř každých novinách, časopisech, ale i mnohé knihy zabývající se touto tématikou se vrhlo na tisk Sudoku. Výhodou je, že si vyberou opravdu všichni. Hra může být sestavena v několika obtížnostech, a proto si na své přijdou opravdu všichni. V neposlední řadě je možné Sudoku spustit i na počítači, případně ve svém mobilním telefonu. Dokonce vznikly i kapesní elektronické přístroje, na kterých si můžete své Sudoku zahrát.

Sudoku chytlo celý svět a tak není divu, že jeho největší fanoušci si vymohli i pořádání samotného mistrovství světa. To se dostalo i do České republiky v roce 2007. Tím jeho popularita v naší republice markantně stoupla. Velkým úspěchem pro české hráče bylo vítězství mistrovství světa v roce 2006, kdy ho vyhrála česká zástupkyně Jana Tylová. Mistrovství se tehdy konalo v italské Lecce. Gratulaci za svou výhru si vysloužila i od tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Další články