Hledej hry
Uživatelský koutek
Dětské online hry
Nejhranější hry
Dětské tapety na plochu PC

Barbie Květiny Monster High My Little Pony One Direction Šmoulové Twilight sága

Nejlepší pohádky
Online hry
Baby Hazel Barbie hry Bubbleshooter hry Farma Makeover Monster High Papa Louie Solitaire Strategie Tanky Unity další hry »

Znáš dobře čarodějníckého učně Harryho Pottera?

Myslím, že není nutné představovat tuto postavičku, ale přeci jen pro ty, kdo by náhodou nevěděli, kdo to Harry Potter je, tak se jedná o mladého čaroděje, se kterým jeho fanoušci prožívají nejedno dobrodružství.

Úplně poprvé se fanoušci mohli s Harrym setkat v knižní podobě, kterou napsala mladá anglická spisovatelka J. K. Rowling. První kniha dostala název Harry Potter a kámen mudrců, který si ihned po své vydání našel miliony fanoušků po celém světě. Kniha spatřila světlo světa již v roce 1997. Kniha se stala doslova fenoménem a donutila číst i děti, kteří by dřív knihu do ruky ani nevzali. První díl velmi brzo následoval druhý a pak ještě několik. Stejně tak se fanoušci dočkali i filmového zpracování všech knižních předloh, které měly stejný, ba dokonce ještě větší úspěch. Čeští fanoušci se mohli naposled setkat na premiéře filmového zpracování Harry Potter a Relikvie smrti. Tento film se dočkal největšího počtu návštěvníků ze všech dílů. Celkem vydělal více než čtyři sta tisíc dolarů po celém světě.

Mladý čaroděj se narodil údajně posledního července roku 1980 v Godrikově dole. Narodil se rodičům, Lily a Jamesovi Potterovi. Bohužel Harry si své rodiče dlouho neužil. Nedlouho po jeho narození byli zabiti zlým čarodějem Lordem Voldemortem.

Lord Voldemort je velmi nebezpečný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět a všichni se jej obávají. Malý Harry to přežil a Voldemort to nemůže přenést přes srdce a celou dobu se snaží Harryho zničit. Harry se stal jediným, kdo přežil útok Voldemorta, čímž si vysloužil obdiv všech. Nebylo kouzelníka, který by Harryho Pottera neznal. Po útoku Voldemorta zůstala Harrymu na čele jizva ve tvaru blesku, podle které ho všichni poznávají. Po smrti rodičů se malého sirotka ujali příbuzní, teta Petunie a strýc Vernon Dursleyovi. Oni sami měli svého vlastního syna Dudleyho, kterého před Harrym značně upřednostňovali. Harry byl v jejich rodině spíš jen trpěný, nikoli milovaný.

Až do dovršení jedenácti let bydlel u svých příbuzných. Poté nastoupil do kouzelnické školy jménem Bradavice, kam chodili všichni kouzelníci. Harry byl značně talentovaný mladík. Ve škole si našel spoustu přátel, ale nejbližší mu byli zrzeček Ron Weasley a velmi chytrá dívka Hermiona Grangerová. Ti spolu s Harrym prožívají nejedno nebezpečné dobrodružství.

Filmovou podobu získaly všechny knižní předlohy, poslední díl Harry Potter a Relikvie smrti byl natočen dokonce do dvou celovečerních filmů. V hlavní roli ve všech zpracování můžeme vidět Daniela Radcliffa, Emmu Watson nebo Ruperta Grinta.

Další články