Ve starověku se děly kruté věci, mezi něž se dají zařadit souboje válečníků v koloseu. Nesvobodný otrok byl cvičen, aby se mohl před spoustou návštěvníků bít na život a na smrt. Na konci souboje bylo ohlášeno, jestli si panovník přeje, aby poražený žil dále, nebo aby ho soupeř zabil. Nyní se vstříc pískům v aréně můžete vydat i vy díky hře s názvem Sands of the Coliseum. Uvidíte krátké, ale dostatečně krvavé intro a můžete si tedy udělat představu o tom, co vás čeká.
Při prvním startu si vytvoříte vlastního válečníka. Vybrat si můžete, jestli se bude jednat o ženu nebo o muže. Muž má bonus k síle, zatímco ženy dostanou do vínku větší charisma. Dále si lze zvolit týmové jméno a jméno vytvářené postavičky. Aby se vše ještě více přizpůsobilo přání hráče, dostanete možnost změnit hrdinovu pokožku, detail hlavy, vlasy a oblečení. Až si zvolíte všechno podstatné, ocitnete se v aréně, kde se musí ukázat, jestli vůbec máte na to se stát gladiátorem. Pomocník vám ukáže všechno podstatné, takže zjistíte, kde se nachází ukazatel gladiátorova zdraví a na jaké bázi vlastně fungují zranění. Výjimečnost Sands of the Coliseum lze spatřovat v tom, že gladiátoři mohou útočit na šest různých míst na protivníkově těle - na hlavu, tělo, obě ruce a obě nohy. Vlevo nahoře se při boji nachází ukazatel signalizující, co všechno může vámi ovládaná postavička udělat. Při samotném útočení si zvolíte, jestli chcete slabý, střední nebo silný úder. Každý typ úderu má něco do sebe, takže musíte dobře zvažovat jednotlivé varianty. Na konci bitvy se můžete rozhodnout, jestli svého protivníka necháte žít v hanbě a získáte pro sebe více zkušeností, nebo ho můžete popravit a dostanete cennosti. Po dokončení souboje se dostanete na obrazovku, kde si můžete přivlastnit předměty Postupně si svými bojovými úspěchy odemykáte nová města na mapě. Pokud potřebujete nakoupit lepší vybavení, stačí navštívit městský obchod. Z menu se též dá dostat do obrazovky, kde se gladiátor může zlepšovat nebo přesouvat předměty z inventáře na sebe. Kromě zlepšování základních vlastností si lze rozdělit i body do techniky boje. V každém koloseu se musíte probojovat přes několik nepřátel, abyste získali lepší pozici a mohli bojovat se silnějšími soupeři. Cestou mnoha arénami a krajinami narazíte na celou řadu zajímavých předmětů, které mohou zlepšit schopnosti vašeho hrdinného gladiátora.
Celou dobu můžete poslouchat hudbu, která se dokola opakuje, ale kupodivu to zase není tak otravné, jako by být mohlo. Z ostatních zvuků uslyšíte bojové řinčení zbraní nebo jásání nadšeného davu v ochozech. Při popravě protivníka na konci souboje se dočkáte neskutečného množství krve. Kromě všudypřítomné krve se ale příliš velkých grafických žní nedočkáte. V okolí nevidíte ani diváky, vystačit si musíte pouze s bojujícími gladiátory. Při boji máte možnost sledovat i poškození válečníků. Pokud máte rádi boj ze starých časů, pak si určitě Sands of the Coliseum nenechte ujít, protože se jedná o hru se slušnou hratelností, u níž se dá nějaká ta chvíle poměrně příjemně strávit. Před sebou máte celou řadu bitev, než se můžete prohlásit nejlepším bojovníkem napříč celou Římskou říší.
Autoři hry Jelly Wheels 2 si zřejmě pomysleli, že her s automobily a motorkami bylo dost, a chtělo by to dát hráčům možnost zajezdit si s neokoukaným a neobvyklým vozítkem. Dostává se vám tak ojedinělé možnosti zařídit si jakéhosi míšence těžkého bagru, nákladního automobilu a rolby. Na rozdíl od auta či motorky má jednu kabinu vepředu a druhou vzadu, díky čemuž vás něco jako couvání n
Japonské bojové umění známé jako karate se prosadilo z Asie do celého světa a dnes ho ovládají i v zapadlých koncích světa. Bojovníci nosí různě barevný pásek, který přesně odpovídá jejich schopnostem a na získání vyšší úrovně se opravdu hodně nadřou. Tento sport se prosadil i ve Spojených státech amerických a i z toho důvodu se s ním setkáme v počítačové hře s názvem Hong Kong Phooey Karate Cha